Biuro, w którym praca stanie się przyjemnością: żegnaj chaosie!

Według projektantów wnętrz w tym roku w kwestii wyposażenia biur prym wiodą naturalne materiały, elastyczność i przede wszystkim kreatywne myślenie. Bez wątpienia na kształtowanie się takich trendów wpłynęły zeszłoroczne wydarzenia, które wymusiły na nas wyraźną zmianę środowiska pracy.


Elastyczność jest w życiu zawodowym odmieniana przez wszystkie przypadki. Już w ogłoszeniach dotyczących ofert pracy pracodawcy często oczekują jej od kandydatów. Jednak dlaczego miałbyś oczekiwać elastyczności także od swojego biurka? Oprócz często wymienianego zapobiegania problemom zdrowotnym warto wymienić także praktyczność  stołów regulowanych.

Od czasu do czasu w pracy zdarzają się spontaniczne narady ze współpracownikami. Takie nieplanowane zebrania bywają czasami o wiele bardziej produktywne niż te planowane. Kiedy dochodzi do takich sytuacji, warto móc wygodnie zwiększyć wysokość biurka lub troszkę je przesunąć. W dzisiejszych czasach elastyczność jest coraz ważniejsza.

 

Supermoce żywych roślin

Nawet jeśli masz biurko na kółkach, które z łatwością możesz przesunąć w stronę okna, nie zawsze zapewni Ci to dostęp do panoramicznego widoku zieleni. Warto dodać, że już sam widok żywych roślin wyraźnie obniża poziom stresu i poprawia kreatywne myślenie.

Nawet jeśli masz to szczęście korzystać z uroków natury, nic nie stracisz stawiając żywą roślinę na blacie biurka. Oprócz funkcji relaksacyjnych wpłynie ona korzystnie na czystość powietrza w Twoim miejscu pracy poprzez wytwarzanie tlenu. Jeśli chcesz mieć coś niewymagającego, postaw na któryś z sukulentów, na przykład kaktus lub aloes – nie wymagają zbytniej opieki, a mimo to będziesz mógł się nimi cieszyć przez długi czas.

 

Supermoce żywych roślin

 

Rada! Oprócz stołu dobrej jakości i żywych kwiatów, biuro można ożywić za pomocą wielu dekoracji – od oryginalnych wielkich świec, plakatów czy autentycznych wielkoformatowych zdjęć z warsztatów teambuildingowych po piłkarzyki, przy których wszyscy mogą odpocząć.

 

Kable, o które nikt się nie potyka

Kreatywność i chaos nigdy nie idą w parze. Plątanina kabli do urządzeń elektrycznych w dzisiejszych czasach oszpeca większość biurek. Taki stół nie robi zbyt dobrego wrażenia, szczególnie, jeśli stoi na środku pomieszczenia. Aby wprowadzić trochę porządku do chaotycznych kabli, można wykorzystać praktyczny organizer na kable. Jest to bardzo poręczny, a często także stylowo zaprojektowany gadżet i akcesorium do biura.  

 Bezprzewodowe ładowanie nie tylko dla zapominalskich

Bezprzewodowe ładowanie nie tylko dla zapominalskich

Aby zmniejszyć liczbę kabli znajdujących się bezpośrednio na blacie biurka, przydatne będą również inne inteligentne urządzenia. Bezprzewodowa mysz czy klawiatura należy dziś do podstawowego wyposażenia biura. Producenci małej elektroniki coraz bardziej skłaniają się także do ładowania bezprzewodowego, które ma kilka podstawowych zalet. Pierwszą jest kompatybilność. Nie musisz stresować się tym, że zapomniałeś wziąć z domu swoją ładowarkę. Wystarczy, że Twoje urządzenie ma możliwość bezprzewodowego ładowania.

Drugą zaletą jest design. Niezależnie od tego, czy masz podkładkę ładującą, dzięki której możesz ładować kilka urządzeń naraz czy ładowarkę w formie stojaka, oba produkty będą stylowym dopełnieniem blatu Twojego biurka.

 

Podsumowanie artykułu:

  • Dzięki stołom regulowanym narady pracowników mogą stać się bardziej elastyczne.
  • Żywe rośliny w biurze poprawiają kreatywność i obniżają poziom stresu.
  • W utrzymaniu porządku w biurze pomoże Ci organizer na kable lub korzystanie z ładowarek bezprzewodowych.

 

Zaprojektuj na wymiar swój stół regulowany